bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.

Proiect Comenius1

Copiii au realizat si o mică revistă stil lista de lectura, au creat o poveste în lanţ, pe baza unor desene date (un baiat modern si o vrajitoare)....

Minirevista Comenius1

"Cartea - scânteie a gândirii" (“The Book – The spark of thiking”)

Obiective:

• creşterea interesului elevilor pentru lectură
  • cultivarea dragostei de carte;
  • modelarea comportamentului copiilor prin puterea exemplului eroilor descoperiţi în cărţi;
  • promovarea culturii şi civilizaţiei europene, precum şi tehnologiile moderne de comunicare.
  • stimularea dimensiunii comunicative şi creative a personalităţii copilului;

PARTENERI IMPLICAŢI:

1.         ITALIA - Instituto Comprensivo Via Giovanni Palombini, ROMA
2.         ANGLIA - St. Bede”S Catholic Primary school, ROTHERHAM
3.         UNGARIA - Szamitastechnikai Altalanos Iscola, BUDAPESTA
4.         FRANŢA - Ecole elementaire d' application Eugene Corrette, SAINT-QUENTIN