BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Şcoala

În şcoala "Otilia Cazimir" din Cotu Vameş funcţionează mai multe comisii. Alegeţi una dintre comisiile de mai jos pentru a vedea detalii.

Crearea primei pagini de internet a şcolii noastre reprezintă un omagiu adus generaţiilor de profesori şi elevi care decenii de-a rândul au făcut din numele şcolii un renume.
Acest website se adresează tuturor celor care vor să ştie mai multe despre şcoala noastră, fiind de asemenea un mod nou şi modern de a comunica cu dumneavoastră.
     La această şcoală veţi întâlni profesori bine pregătiţi, dispuşi să împărtăşească cunoştinţele lor elevilor şi, în aceeaşi măsură, să se apropie de sufletul acestora.

Misiunea şcolii

Valorizarea fiecărui copil, stimularea sa intelectuală, dezvoltarea competenţelor emoţionale, educarea pentru adaptare la schimbare.

Viziunea şcolii

Educarea elevilor în spiritul valorilor europene, într-un mediu şcolar stimulativ.

Director,
profesor Maria Palade

Vizitaţi muzeul scolii noastre: