bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.

Simpozion Otilia Cazimir

Ca un omagiu adus scriitoarei, şcoala din Cotu-Vames îi poarta numele şi, începând din 1994 când a sărbatorit centenarul naşterii, în fiecare an organizează manifestări dedicate Otiliei Cazimir. Pentru a pune în valoare concursul de creatie literarară ,,Otilia Cazimir-poeta sufletelor simple”, anul acesta a fost organizat un

simpozion cu acelaşi nume.

În fiecare an, pe data de 12 Februarie, scoala noastra se îmbraca în haine de sarbatoare, întrucât o aniverseaza pe cea al carei nume îl poarta: OTILIA CAZIMIR! Împreuna cu profesorii nostri, aducem un omagiu poetei sufletelor simple, prin patrunderea cu inocenta copilariei în universul minunat al operei acesteia.

Anul acesta, ne-am gândit la ceva mai deosebit: am lansat Simpozionul Interjudetean “Otilia Cazimir- poeta sufletelor simple”, folosind astfel opera poetei drept punte a prieteniei între scoli...Elevi si profesori din ţară au participat cu lucrări literare şi artistice, având ca suport opera poetei. Am avut invitaţi de seama, cărora le multumim înca o data pentru sustinere!

Director,

Prof. Palade Maria